Rusça Tercüme

Rusça Tercüme
rusça tercümeKuzey bölgemizde yer alan ve dünyanın sayılı devletlerinden Rusya’da ve ardından Beyaz Rusya ve Türki Cumhuriyetler gibi birçok ülkede konuşulan dil Rusçadır. Günümüzde ekonomiden, siyasete, tıptan astronomiye kadar birçok çeviri alanında yaygın biçimde Rusça tercih edilmektedir. Biz de Rusça tercüme alanında uzun yıllardan bu yana hizmetler vermekteyiz.

Rusça tercüme özellikle Rusya’da ihaleye giren Türk firmalarının ihalenin şartnamesini ve içeriğini anlamak için en çok ihtiyaç duyduğu tercüme alanlarından birdir. Alanında deneyimli tercümanlar tarafından Rusçadan Türkçeye yapılan tercümeler belirli kontrollerden geçtikten sonra müşteriye sunulur. Ardından müşteri bu Rusça tercümeye göre ihaleye teklif verir. Tercüme işi elbette burada da bitmez. Tekliflerin Rusça olarak hazırlanması, ihalenin kazanılması durumunda da projenin bitimine kadar Rusça tercüme desteğinin devam etmesi söz konusudur. Gerektiğinde Sözlü olarak Rusça tercüman gönderilmesi ile birebir görüşmeler de sağlanabilir.

Öte yandan, ülkemizde bir ihaleye katılmak isteyen ya da iş almak isteyen Rus kökenli firmalar da bu kez tam tersi Türkçeden Rusçaya tercüme talebinde bulanabilirler. Bunun en büyük örneği son dönemde ülkemizde başlayan Akkuyu Nükleer Santrali gibi Rusya ortaklı firmalar ile çalışılan devasa projelerdir. Bu projeler çok uluslu şirketleri barındırdığı için yoğun tercüme faaliyetleri içermektedir. Gerek Rusçadan Türkçeye tercüme gerekse Türkçeden Rusçaya tercüme hacmi oldukça yüksek olabilmektedir. Teknik terimlere ve alana hakim tercümanların yaptığı Rusça ve Türkçe arasındaki çeviriler müşterinin projede ilerleme sağlaması için büyük önem taşır.

İhalelerin yanı sıra, Rusya’ya veya diğer Rusça konuşulan ülkeler yapılacak fuar, iş gezisi vb. ziyaretlerde de Rusça tercümeye ihtiyaç duyulabilir. Bu tür Rusça Sözlü Tercüme işlerinde en az bir hafta önceden talepte bulunmak gereklidir. Öyle ki görevlendirilecek tercümanın pasaport, vize vb. işlemlerini halletmesi ve uygunluğunu ayarlaması için bu süre önemlidir. Sözlü Rusça Çeviri desteği verecek tercüman her iki dili de ana dili gibi konuşan gerekli günlük ve teknik konuşmalara hakim tecrübeli kişilerdir. Bu tür yurtdışı ziyaretlerinde Rusça tercümanın yol ve yemek masrafları müşteri tarafından karşılanır.

Rusça Sözlü Tercüme
Yazılı ve Sözlü Rusça tercümeler Türkiye ve Rusya arasındaki son dönemde gelişen ticari ve siyasi ilişkiler çerçevesinde oldukça artmıştır. Rusça tercüme, İngilizce tercümenin başı çektiği çeviri sektöründe ilk 5’te gelir diyebiliriz. Ayrıca Rusya’da eğitim gören gençlerin Türkiye’ye döndüklerinde YÖK’ten gerekli denklik işlemini yaptırabilmeleri için de Rusça diploma tercümesine, Rusça transkript tercümesine ve Rusça diğer belgelerin tercümesine ihtiyaçları olacaktır. Bu tür çeviri işleri için de yine Can Tercüme olarak bize başvurabilirler.

Şirket bünyemizdeki 10’dan fazla Rusça tercüman ile ihtiyaç duyulan tüm Rusça tercüme işlerinde kişilere ve firmalara hizmetler vermekteyiz. İletişim numaralarımızdan bizleri arayabilir veya mail atabilirsiniz.

Anahtar kelimeler: Rusça tercüme, Rusça çeviri, Rusça yeminli tercüme

©Can Tercüme – 2018

TOP izmir web tasarım